Koszty utrzymania  (Aberystwyth)

Koszty utrzymania w Aberystwyth należą do jednych z najniższych w UK gdyż jest to tzw. low cost area. Dodatkowo koszty możemy obniżyć uzyskując wysokie stypendia oferowane przez Uniwersytet - jest to największa pula stypendiów wśród uczelni brytyjskich.

Orientacyjna kalkulacja kosztów przeciętnego polskiego studenta w Aber, na pierwszym roku akademickim, który w UK trwa 37 tygodni. Kalkulacja nie uwzględnia stypendiów.

AKADEMIK. Średnia cena pokoju jednoosobowego: 350-450 funtów miesięcznie czyli ok. 2300-4300 funtów za rok akademicki (9 miesięcy). Cena uwzględnia wszystkie rachunki i nieograniczony dostęp do internetu w każdym pokoju. Pokój w akademiku jest gwarantowany dla każdego studenta pierwszego roku. Różnica w cenie za akademik wynika z tego czy chcemy pokój z łazienką i toaletą w środku czy na korytarzu, czy z wyżywieniem wliczonym w cenę czy bez wyżywienia. Są też droższe akademiki tzw. studios, ale Polacy najczęściej wybierają te w średniej cenie. Znacznie tańsze pokoje są na stancji.

ROZRYWKA, POMOCE NAUKOWE ITP. Ok. 50-100 f miesięcznie czyli ok. 450f-900f za rok akademicki (9miesięcy). Wysokość zależy głównie od ilości pieniędzy wydawanych na rozrywkę czy ksero 0,05 f, piwo w pubie 2,5f – 3f, kino: 6f)

WYŻYWIENIE. Ok. 60-100 f miesięcznie czyli ok. 540f-900f za rok akademicki (9miesięcy).  Wysokość wydatków zależy od tego gdzie robimy zakupy i czy sami gotujemy. Najtaniej jest w Lidlu (np. warzywa, owoce) Iceland (np. mięso, mrożone dania, mrożonki,) i Morrison.

W ZAOKRĄGLENIU KOSZTY UTRZYMANIA: 460 f miesięcznie- 650 f miesięcznie, a w skali roku akademickiego : ok. 3200 f - 6000 f za rok akademicki.

Średni zarobek studenta na godzinę w Aberystwyth: 5.60 GBP -7.05 GBP. Zobacz zarobki w innych miastach.