Miejscowość Aberystwyth

Miejscowość Aberystwyth w 2007 r została nominowana do nagrody Best Student Experience czyli najfajniejsze miejsce do studiowania. (w pierwszej szóstce nominowanych miejscowości spośród całej Wielkiej Brytanii).

Położona na zachodnim wybrzeżu Walii, nad morzem i w górach zapewnia wspaniałe tereny do wycieczek. Aberystwyth oferuje dużą różnonorodność rozrywkową w postaci kin, teatrów, galerii, festiwali, koncertów muzycznych. Ilość pubów przypadająca na liczbę mieszkańców jest najwyższa w Wielkiej Brytanii! Do wyboru jest ok. 80 klubów sportowych i ok. 80 klubów o charakterze intelektualnym. Związek Studentów organizujący imprezy dla studentów jest jednym z liderów w Wielkiej Brytanii jesli chodzi o jakość organizowanych imprez. Atmosfera życia studenckiego jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Ważną cechą tej miejscowości jest to, iż znajduje się w pierwszej 10 miejscowości w UK o najniższych kosztach utrzymania. Transport jest bezpłatny dla studentów (warunkiem jest wykupienie karty studenckiej za 30 funtów za rok). Leki na receptę tez są bezpłatne dla studentów.