Koszty utrzymania podczas studiów  (Uniwersytet South Wales)

Cardiff i okoliczne miasteczka należą do regionu o niskich kosztach utrzymania. Najczęściej Polak na utrzymanie wydaje ok. 450 f miesięcznie (pokój, jedzenie, rozrywka). Ale są i tacy co wydają mniej a są i tacy co wydają więcej więc podajemy widełki miesięczne: 300 f- 600 f. Kwota zależy głównie od tego ile płaci się za wynajem pokoju i ile wydaje się na rozrywkę czyli głównie płatne kluby (ok. 5 f wstęp). Poniżej kalkulacja szczegółowa.

 • Pokój na stancji

  Ceny w przedziale 40 f za tydzień do średnio 60 f za tydzień. Są też droższe pokoje, ale zwykle w tym przedziale Polacy znajdują zakwaterowanie. Każdy aplikujący dostanie wykaz stron z dobrymi ofertami pokoi do wynajęcia i informacją jak szukać i na co zwrócić uwagę. Skontaktujemy też osoby z Polski, które chciałyby razem wynająć mieszkanie.

 • Pokój w akademiku

  Cena w przedziale 100 f za tydzień do 140 f za tydzień. Zainteresowanym wyślemy opis akademików do wyboru i szczegóły związane z aplikowaniem. Większość Polaków wybiera jednak tańsze pokoje na stancji.

 • Jedzenie i rozrywka

  25 f - 50 f tygodniowo (w tym przedziale zwykle mieszczą się Polacy). Zakupy robimy zwykle w Tesco, Lidl, Asda, Iceland (tanie produkty mrożone).

 • Transport lokalny

  0 – 20 f tygodniowo. Jeśli mieszkamy w Cardiff to centrum miasta jest oddalone od Campusu akademickiego w mieście o ok. 15 minutowy spacer.
  Jeśli natomiast mieszkamy w Cardiff a chcemy dojeżdżać na zajęcia na Campus poza Cardiff np. Treforest. Pontypridd, Newport, Carleon), to wówczas warto wykupić tygodniowy bilet kolejowy za ok. 11 f. Pociągi jeżdżą co pół godziny. Campusy w wyżej wymienionych miasteczkach są oddalone od Cardiff o ok. 10-20 minut pociągiem. W tych miasteczkach tez można wynająć pokój na stancji - jest dużo ofert w internecie. Linki do portali z dobrymi ofertami będziemy wysyłać zainteresowanym.